Нейрохірургічне відділення

Нейрохірургія – напрямок медицини, який займається оперативним і неоперативним лікуванням різноманітних порушень центральної та периферичної нервової системи. У відділення нейрохірургії пацієнти звертаються:

  • З травмами голови;
  • травмами хребта;
  • при невралгіях;
  • тунельних синдромах і т.д.

Важливо при лікуванні будь-якого захворювання не прогаяти час, чим раніше пацієнт звернеться до фахівця, тим краще відбуватиметься реабілітація аж до повного одужання.

Топор Костянтин Вікторович

Директор центру, лікар- нейрохірург вищої категоріі

590

Первинна
консультація

Записатися на прийом

Лікування хронічного больового синдрому

Біль-це один із захисних механізмів організму, який повідомляє про пошкодження тканин, відповідно, є симптомом багатьох захворювань. Постійний біль, який багато хто намагається ігнорувати, переходить у хронічну стадію, втрачаючи свою головну функцію-захисну. При такому підході, на жаль, поява будь-яких захворювань, пов’язаних з неприємними відчуттями, може бути втрачено як і дорогоцінний час.

Біль-один із найбільш складних, з точки зору медицини, симптомів. Враховуючи суб’єктивне її сприйняття кожним пацієнтом, а також кількістю факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх, здатних її викликати.

Хронічний біль відрізняється від гострої тим, що може тривати невизначено тривалий період. Людина, яка відчуває біль тривалий час, може ніяк зовні цього не проявляти, частота дихання і пульс при цьому можуть перебувати в межах норми, проте це не скасовує того факту, що людина відчуває відчутний дискомфорт.

У багатьох випадках у пацієнтів, які звернулися зі скаргами на хронічний біль, виявляють новоутворення (не обов’язково злоякісні), які за рахунок свого зростання змінюють будову, а також функцію органів та структур, залучених до процесу. Це зовсім не обов’язкова умова виникнення болю, іноді це може бути наслідком хірургічного втручання або радіотерапії.

Один із гірших кроків до одужання – займатися самолікуванням чи сподіватися на народну медицину. Це може не тільки не дати бажаного результату, а й посилити становище, викликати низку побічних ефектів.

Як уже говорилося вище, біль може бути симптомом багатьох захворювань, відповідно для встановлення діагнозу потрібно не один фахівець. Робиться це у тому, щоб виключити сторонні чинники щодо причини хвороби. Першим етапом лікування є діагностика, лікар всебічно обстежує хворого щодо етіології захворювання. Лікар аналізує клінічну картину, скарги хворого та результати досліджень, ставить діагноз та планує тактику подальшого лікування. Воно може включати медикаментозні препарати (анальгетики, антидепресанти), фізичне лікування (лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапія) а також психотерапію.

Варто пам’ятати, що біль потребує чітко сформованого та індивідуально підібраного лікування. Звичайно, результат лікування не завжди зрозумілий на перших його етапах, проте при дотриманні певних заходів лікування хронічного болю неодмінно матиме успіх, якщо Ви дотримуватиметеся рекомендацій лікаря.