Гінекологічне відділення

Гінекологія – це галузь медицини, яка вивчає анатомо-фізіологічні, фізичні особливості жіночого організму в різні вікові періоди, захворювання жіночої статевої системи, методи їх профілактики, діагностики та лікування. Крім того гінеколог допомагає жінці в плануванні сім’ї та підборі контрацепції.

Гінекологи нашої клініки активно дотримуються принципів доказової медицини. Ми керуємося виключно рекомендаціями світових гадлайнів (FIGO, RCOG, ACOG, ESHRE і ін).
Це означає що:
– ми не лікуємо аналізи, а лікуємо хворобу;
– ми не лікуємо норму;
– ми не ставимо не існуючих або застарілих діагнозів (ерозія шийки матки, мастопатія молочних залоз та ін.);
– ми не призначаємо зайві аналізи або схеми лікування з 3х і більше препаратів;
– ми активно виступаємо за профілактику хвороб.

Для кожної жінки вкрай важливо відвідувати гінеколога мінімум 1 раз / рік для профілактичного огляду і здачі необхідних аналізів.

Гончаренко Анна Олегівна

Акушер-гінеколог

590

Первинна
консультація

Записатися на прийом

Нормальні виділення з піхви

Норму необхідно знати, щоб не залікувати її схемою з 10 препаратів і в той же час не пропустити проблему, де вона насправді є.

 • жінки репродуктивного віку не можуть не мати виділень;
 • склад виділень: секреторні залози, вагінальні епітеліальні клітини, флора, вагінальний транссудат;
 • обьем 1-4 мл/добу;
 • Колір і консистенція: прозорий/ білий/ жовтий / густі/ рідкі / з запахом / кислий запах (як ви бачити, є багато варіацій)
 • може «збільшуватісь» перед овуляцією/під час вагітності/при прийомі КОК
 • також впливають на такі фактори, як стрес, дієта, секс, деякі ліки.

Якщо жінка скаржиться, що вона має багато виділень, наступне питання: “Чи завжди було так?” Як дійсно зрозуміти, що є привід турбуватися? Коли виділення супроводжуються свербіжем, печінням, болем, подразненням. Однак для діагностики все ще потрібно фемофлор, виключити ІПСШ, рН-метрія.

PН-МЕТРІЯ

Насправді це дуже простий і інформативний метод! Зазвичай в піхві кисле середовище, це не дозволяє розмножуватись умовно патогенній флорі. Якщо з якихось причин є порушення, виникають такі симптоми: свербіж, печіння, поганий запах, зміна характеру виділень. Як правило, на додаток до скарг і рН, необхідно зробити флюороценоз (фемофлор), аналіз наІПСШ. В найгіршому випадку мікроскопія мазка. Які цифри ми можемо отримати при вимірюванні рН:

 • Норма: 3.8-4.5
 • кандидозний вульвовагініт – рН буде в межах норми, але не забувайте про характерні скарги
 • аеробний вагініт – більше 6.5
 • бактеріальний вагіноз – 7-7,5

Як ви бачите все досить просто і передбачуваний діагноз може бути встановлений при першому візиті до  лікаря.

БАКПОСІВ З ПІХВИ. ЧИ Є НЕОБХІДНІСТЬ?

Суть методу полягає в тому, що вагінальні виділення наносять на спеціальне середовище, там ростуть і розмножуються м/о, потім розраховують їх кількість і виявляють антибіотикорезистентність (тобто до якого а/б чутливий м/о). Чекати поки бактерії ростуть близько 7 днів. Як правило, звучить добре, але чи є сенс платити, є методи дешевше і чекати? Існує сенс у 2 випадках.

 1. Виявлення у вагітної жінки стрептококів групи В.
 2. Другий випадок як варіант діагностики гонореї, трихомоніазу або туберкульозу, хоча є більш точний і інформативний (ПЛР).

Запишіться на консультацію і ми проведемо якісну діагностику і призначимо адекватне лікування на основі принципів доказової медицини!