Гінекологічне відділення

Гінекологія – це галузь медицини, яка вивчає анатомо-фізіологічні, фізичні особливості жіночого організму в різні вікові періоди, захворювання жіночої статевої системи, методи їх профілактики, діагностики та лікування. Крім того гінеколог допомагає жінці в плануванні сім’ї та підборі контрацепції.

Гінекологи нашої клініки активно дотримуються принципів доказової медицини. Ми керуємося виключно рекомендаціями світових гадлайнів (FIGO, RCOG, ACOG, ESHRE і ін).
Це означає що:
– ми не лікуємо аналізи, а лікуємо хворобу;
– ми не лікуємо норму;
– ми не ставимо не існуючих або застарілих діагнозів (ерозія шийки матки, мастопатія молочних залоз та ін.);
– ми не призначаємо зайві аналізи або схеми лікування з 3х і більше препаратів;
– ми активно виступаємо за профілактику хвороб.

Для кожної жінки вкрай важливо відвідувати гінеколога мінімум 1 раз / рік для профілактичного огляду і здачі необхідних аналізів.

Гончаренко Анна Олегівна

Акушер-гінеколог

590

Первинна
консультація

Записатися на прийом

Стрептокок групи В (аналіз для вагітних)

СТРЕПТОКОКК ГРУПИ B (СГВ)

Бакпосів вагінальних виділень на 100% виправданий тільки в одному випадку, а саме бакпосів на наявність стрептококків групи B у вагітних жінок.
Для чого?
Справа в тому, що стрептокок групи В є основною причиною пневмонії/менінгіту/сепсису у новонароджених та дітей перших 3 місяців життя.
Інфекції за часом виникнення поділяється на:

  • З раннім початком – перший тиждень життя
  • Пізній початок – від 7 днів до 3 місяців.

Як СГВ потрапляє до дитини?
Через пологові шляхи  матері тобто під час природних вагінальних пологів. Якщо у вас є запланований кс посіву ви можете не робити.
Якщо виявлено СГВ під час вагітності – нічого не потрібно робити. Його наявність не впливає на плід, перебіг вагітності і не викликає передчасних пологів. Його присутність також не є ознакою для кесерева розтину.

Коли робити аналіз?
35-37 тижнів вагітності. Не раніше. Всім. (крім запланованого кс). Цей тест повинен взяти лікар! Не лабораторія, а лікар.

Що робити, якщо СГВ позитивний?
Необхідно проводити антибіотикопрофілактику під час ПОЛОГІВ. Зверніть увагу, що це не означає санація піхви / свічки / таблетки. Антибіотик вводять під час пологів внутрішньовенного.

Чому це так важливо? Актуальність проблеми.

  • Ризик того, що у дитини виникне інфекція, народженої від матері зі стрептококом групи В і не отримала а/б у пологах – від 1 до 200 (кожна 200-та дитина)
  • Ризик того, що у дитина виникне інфекція, народжена матір’ю з групою B streptococcus і отримала а/б у пологах 1 по 4000 (кожна 4000-та дитина)

Дані з веб-сайту CDC в США:

  • У 930 дітей хвороби з раннім початком, 1050 – пізній початок;
  • Одна з 50 дітей, яка має інфекцію вмирає (4-6%)
  • Кожна 4-а жінка має streptococcus групи B на тілі.

У США цей аналіз є рутинним, в Росії це не рутинний, але є в протоколі, в Україні він і не рутинний, і не входить до протоколу.
У нашій клініці, звичайно, є цей аналіз.

Підпишіться на консультацію!