Нейрохірургічне відділення

Нейрохірургія – напрямок медицини, який займається оперативним і неоперативним лікуванням різноманітних порушень центральної та периферичної нервової системи. У відділення нейрохірургії пацієнти звертаються:

  • З травмами голови;
  • травмами хребта;
  • при невралгіях;
  • тунельних синдромах і т.д.

Важливо при лікуванні будь-якого захворювання не прогаяти час, чим раніше пацієнт звернеться до фахівця, тим краще відбуватиметься реабілітація аж до повного одужання.

Топор Костянтин Вікторович

Директор центру, лікар- нейрохірург вищої категоріі

590

Первинна
консультація

Записатися на прийом

Термодископластика(IDET)

Термодископластика або лазерна вапоризація- метод лікування міжхребцевих гриж. Показанням до цієї операції є перетискання грижею нервових корінців, що не піддається консервативному лікуванню та викликає біль та порушення функції нирок, сечового міхура.

Міжхребцевий диск- структура, що відповідає за амортизацію навантажень, а також і рухливість хребта. Сам диск ділиться на дві частини: ядро, гелеподібної консистенції та фіброзна волокниста оболонка. Внаслідок віку, порушення метаболізму чи механічної травми відбувається пошкодження зовнішньої фіброзної оболонки. Через пролом випинається ядро ​​диска здавлюючи навколишні тканини.

Термодископластика – операція малоінвазивна, здійснюється під місцевим наркозом, який іноді доповнюють седацією. Під рентген-контролем вводиться троакар, через який, у свою чергу, вводять електротермальний катетер. У ході операції поступово підвищують температуру катетера до 90° за Цельсієм. Внаслідок нагрівання речовина диска розширюється, заповнюючи тріщини, а тканини диска зміцнюються, починається процес регенерації.

Після операції протягом декількох днів пацієнт все ще може відчувати біль, проте з часом вона зникає. Пацієнтам призначається курс лікувальної фізкультури, проте серйозне навантаження заборонено, вкрай небажано довго сидіти або нахилятися. До занять спортом дозволяється розпочати не менше ніж через півроку після закінчення реабілітації.