Зубаль Максим Іванович

Судинній хірург, флеболог

590

Первинна
консультація

Записатися на прийом

Варикозне розширення вен

Під варикозом зазвичай мають на увазі патологічне розширення поверхневих вен на нижніх кінцівках, хоч і до цього захворювання схильні не тільки вони.

 До факторів ризику відносять:

  •   Малорухливий спосіб життя;
  •   Неправильне харчування;
  •   Тривале і регулярне перебування стоячи;
  •   Зайва вага;
  •   Паління;
  •   Спадковість;
  •   Як побічна дія деяких препаратів.

Часто у людей зі скаргами на варикоз, збігаються кілька пунктів.

Внаслідок перерахованих вище факторів погіршується стан вен і в першу чергу клапанів, які несуть на собі велике навантаження. Швидкість течії крові зменшується, відбувається застій лейкоцитів, їх прикріплення до стінок і розвиток запальної реакції, яка, в свою чергу, поширюється по венозному руслу. Надлишковий обсяг крові поступово призводить до перерозтягнення судин і неспроможності клапанної системи. Результат усіх цих процесів пацієнти бачать і відчувають на ногах.

Статистика невтішна, близько 89% жінок і 66% чоловіків мають ознаки захворювання різного ступеня вираженості. Вважається, що у жінок, у зв’язку з особливостями їх фізіології, а також вагітністю, ймовірність захворювання вище. Однак деякі джерела стверджують, що жінки звертаються з приводу варикозу частіше в зв’язку з косметичним дефектом, а чоловіки приходять вже з ускладненнями.

Варикоз як самостійна хвороба неприємна, але куди небезпечніше його ускладнення. Тромбофлебіт призводить до утворення множинних тромбів на запалених стінках вен. Тромби небезпечні тим, що відриваючись і «подорожуючи» по судинній системі закупорюють просвіт судин і перекривають потік крові. Тромбоемболія може привести до летального випадку, якщо перекриє просвіт, наприклад, легеневої артерії або потрапить в мозок і не буде надана своєчасна допомога.

На щастя, захворювання розвивається повільно і своєчасне звернення пацієнта до фахівця значно підвищує шанс уповільнити, а часто і зовсім запобігти захворюванню.

Сучасне лікування варикозу відбувається без розрізів, в неускладнених випадках-під місцевою анестезією і не вимагає госпіталізації.

У нашій клініці використовується метод лазерної ендовенной коагуляції. Малоінвазивне втручання, після якого пацієнт виходить з операційної на своїх ногах.