Нейрохірургічне відділення

Нейрохірургія – напрямок медицини, який займається оперативним і неоперативним лікуванням різноманітних порушень центральної та периферичної нервової системи. У відділення нейрохірургії пацієнти звертаються:

  • З травмами голови;
  • травмами хребта;
  • при невралгіях;
  • тунельних синдромах і т.д.

Важливо при лікуванні будь-якого захворювання не прогаяти час, чим раніше пацієнт звернеться до фахівця, тим краще відбуватиметься реабілітація аж до повного одужання.

Топор Костянтин Вікторович

Директор центру, лікар- нейрохірург вищої категоріі

590

Первинна
консультація

Записатися на прийом

Вертебропластика і балонна кіфопластика

Вертебропластика і балонна кіфопластика – це хірургічні маніпуляції, які застосовують при компресійних переломах хребців, вертебральних гемангіомах і часто об’єднують під загальним терміном “Вертебропластика”.

Хребетний стовп складається з 32- 33 хребців, на кожен з них розподілено своє навантаження. Якщо пошкоджено один елемент, то страждає уся система. Переломи ведуть до деформації хребців, а ті в свою чергу до деформації усього хребта.

Найчастіше пацієнти звертаються з болем у спині і вже на рентгені виявляється перелом. Причини бувають різні: забиті місця, наслідки ДТП, надмірних навантажень, у старших осіб може бути наслідком остеопорозу. Іноді під час обстеження хворого можуть виявити гемангіому хребця. Пухлина доброякісна, проте впізнати про неї можна коли вона вже виходить за межі хребця.

Суть вертебропластики у введенні кісткового цементу з метою зміцнення пошкодженого хребця. Матеріал заповнює тріщини і місце між уламками стабілізуючи їх, у разі гемангіом, він також надає цитотоксичну дію на пухлину. При кіфопластику спочатку в тіло хребця вводять спеціальний балон. Під тиском він роздмухується, таким чином виправляючи деформації хребця, потім видаляється і порожнину вже заповнюється кістковим цементом. Операція займає близько години, проводиться під місцевою анестезією, яку іноді доповнюють седацією. Матеріал в кістці застигає протягом 10-15 хвилин. Вже після 2-3 годин після операції пацієнт може піти своїм ходом.